Układ klawiatury - Polski programisty (UK)

Masz w swoim laptopie lub komputerze klawiaturę UK a chcesz pisać po polsku? Uważasz, że naklejki na klawiaturze to archaizm i źły wygląd komputera? Zgadzamy się. Ta łatka do systemu Windows rozwiązuje problem.

Typowe klawiatury komputerowe w Polsce używają układu klawiszy US. Jeśli twój laptop lub komputer posiada klawiaturę Brytyjską (UK) - napotkasz na dwojaki problem. Korzystając z układu klawiszy "Polski programisty" będziesz miał dostęp do polskich znaków diakrytycznych ("ąęćłóżź") ale pojawi się niezgodność znaków specjalnych takich jak "~", "@" itp. Zachowując natomiast zgodność dla znaków specjalnych - utracisz możliwość używania polskich "ogonków".

Dla tego stworzyliśmy ten spersonalizowany układ klawiszy - łączy on w sobie cechy klasycznego układu "Polski programisty" oraz umieszczenia znaków specjalnych na klawiaturze UK. Proste a jakże użyteczne rozwiązanie.

Główne cechy:

  • Używa klasycznego układu "Polski programisty" dla polskich znaków diakrytycznych,
  • Wykorzystuje układ znaków specjalnych tak jak umieszczony jest na klawiaturze UK,
  • Wsparcie dla systemów 32 i 64 bitowych,
  • Wsparcie dla Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8.x oraz Windows 10/11.
  • Wsparcie dla Windows 2003 server i nowszych.
  • Dostępny ZA DARMO!

Instrukcja instalacji:

  • Ściągnij i rozpakuj paczkę która jest dostępna poniżej - zwróć uwagę, że jedna paczka mapuje klawisz [.] klawiatury numerycznej do znaku kropki [DOT], a drugi do przecinka [COMMA],
  • Zainstaluj paczkę używając pliku setup.exe
  • Zmień układ klawiszy wykorzystując Panel sterowania (Win XP,Vista,7,8) lub Ustawienia komputera (Win 10, Win 11).
  • Jak zmienić układ klawiatury w systemie Windows - filmy instruktażowe: znajdziesz na Youtube

Licencja: Oprogramowanie rozpowszechniane jest na licencji freeware. Pobieranie opłat za dystrybucję tego oprogramowania, dekompilacja, wprowadzanie zmian w kodzie, dystrybucja bez załączenia niniejszej informacji oraz wykorzystanie tego oprogramowania jako części składowej projektów komercyjnych zabronione. Jeżeli podobają Ci się narzędzia jakie udostepniamy: wesprzyj darowizną.

Link do pobrania:

Zarządzanie systemami IT

Fundamentem naszej działalności jest zarządzanie infrastrukturą IT. Przez to zagadnienie rozumiemy kompleksową obsługę informatyczną - włączając w to zagadnienia DevOps, SysOps i wszelkie inne działania związane z utrzymaniem oraz administracją systemami, sieciami i zasobami. Nasza rola skupia się na usługach outsourcingu IT dla małych i średnich firm.

Tworzenie oprogramowania

Tworzymy własne komercyjne oprogramowanie oraz rozwiązania dedykowane pod wymagania naszych klientów. Specjalizujemy się w wieloplatformowych aplikacjach Webowych, desktopowym oprogramowaniu bazodanowym (środowisko Windows) oraz rozwiązaniach IoT - w oparciu o mikrokontrolery, nanoPC itd.